Nawracające infekcje gardła a krzywa przegroda nosowa

Moja historia zaczęła się jakieś 20 lat temu. Ciągle gardło (zapalenie, angina), zapalenie ucha, zatoki i wieczny katar. Leczyłam się u wielu specjalistów lecz rezultatów nie ma nadal. Robilam badania alergiczne- nie jestem uczulona.Podczas wymazu wykryto u mnie paciorkowca, dostałam antybiotyk,na kolejnych wymazach gardło było czyste ale nadal ciągle choruje.Ból gardła zaczyna się zawsze z lewej strony. Dodam też ze mam krzywa przegrodę nosową. Czy to może być przyczyną nawracających infekcji?

przegroda nie jest przyczyną nawracających infekcji prawdopodobnie ma pani kolonizacja bakterią która znajduje się głęboko w migdałkach a której nie może wyleczyć antybiotyk bo zbyt słabo tam dociera należy wykonać głęboko pobrany wymazleczyć antybiotykiem według wymazu wykonać Aso i skonsultować laryngologiczny