Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych i sztywnienie stawów

Witam,mam 40 lat. W dzieciństwie często cierpiałam na anginy, teraz mam problemy z odpornością, skutkiem tego są infekcje górnych dróg trwające ok. 7-8 miesięcy w roku. Mam problem od pewnego czasu ze sztywniejącymi stawami, dokucza mi to szczególnie w trakcie nie zmienianej często pozycji ciała. wskaźnik OB jest na granicy reumatyzmu. Czy można profilaktyką, dietą coś zmienić?

Szukałbym najpierw przyczymy

ASO ANA na starcie aby zobaczyć co sie dzieje ze stawami

jeśli to nie były prawdziwe anginy a infekcje wirusowe imitujące anginy to sugeruje CMV IGG i EBV IGG

bakterie które to powoduję:
chlamydia pneumonaie IGG IGA
mycoplasma pneumnoiae IGG IGA