Nawracające infekcje intymne u 20-latki

Odkąd rozpoczęłam współżycie (ok 2 lat temu), towarzyszą mi ciągłe, nawracające infekcje intymne. Raz escherichia coli, raz coś z pęcherzem i tak w kółko. Leczono mnie globulkami robionymi, pomaga na krótko. Potem znowu idę do lekarza i znowu dostaję globulki. Dodam, że mam stałego partnera, a od roku każdy stosunek jest z użyciem prezerwatywy. Jakie mam podjąć kroki, by na dłuższy czas pozbyć się tego problemu? Termin wizyty u ginekologa dopiero za miesiąc, a ja znów czuję objawy...

Aleksander Ropielewski

Po pierwsze dbałość o higienę (również ze strony partnera) i wykonanie posiewu z cewki moczowej partnera. Być może jest on nosicielem bakterii lub innego drobnoustroju. Zakładam, że Pani już wykonała badania posiewu z dróg rodnych.