Jak mam zdiagnozować przyczynę moich infekcji intymnych?

Witam. Jestem 9m po porodzie. W zasadzie od 8 jestem leczona na różne infekcje intymne. 2 tyg temu dopiero mialam wykonany posiew moczy pochwy I kalu. Wyszły.mi bakterie w pochwie escherichia coli I klebsiella pneumoniae- wzrost obfity. Dodam ze w kale nic nie wyszło. Jeżeli chodzi o miejsca intymne to strasznie mnie piecze i mam jakby popuchniete. Dostalam lek bactim forte. Bralam2x1 ale leki się skończyły i nic nie przeszlo. Właśnie skończył.mi się okres I objawy się nasiliły. Niedługo mam wizytę u lekarza. Czy ta bakteria jest w og wyleczalna ? Czy maz tez powinien udać się gdzieś na jakiś wymaz, ponieważ współżyliśmy? Do jakiego lekarza powinien się udać czy urolog w takiej sytuacji pomoże?wiem że ta bakteria.moze również występować w gardle i we krwi, czy powinnam to zbadać? Ostatnio bardzo źle się czuję wolałabym wykonać badania, jeżeli tak to jakie one powinny być zeby spr czy gdzie indziej nie ma tej bakterii? Błagam o odp. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bakterie Escherichia Coli to drobnoustroje, które znajdują się w układzie pokarmowym człowieka. Jeżeli dostaną się do innych części organizmu, mogą powodować bardzo nieprzyjemne dolegliwości.

W Pani przypadku, jeśli doszło do zakażenia dróg rodnych, to najprawdopodobniej powstał silny stan zapalny. Leczy się go za pomocą środków takich jak metronidazol, czy klindamycyna. Dodatkowo trzeba pamiętać o prawidłowym nawadnianiu organizmu i przyjmowaniu elektrolitów. Powinna się Pani także powstrzymać od współżycia z partnerem, aby nie przenieść bakterii.

Escherichia Coli mogą się rozwinąć nie tylko w drogach rodnych, ale i w innych częściach organizmu. Ważna jest odpowiednia higiena, która zmniejszy szanse na przeniesienie bakterii. Należy być także pod stałą kontrolą lekarza.

Więcej informacji dotyczących tego groźnego drobnoustroju można znaleźć w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/escherichia-coli

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.