Nawracające krostki na twarzy, dekolcie i plecach

Od kilkunastu lat walcze z nawracajacymi krostami na twarzy, dekolcie i plecach. Wiem ze bledem moim jest wyciskanie ich i rozdrapywanie (jest to jednak odrebny temat powiazany z nerwica i natrectwami). Niestety po strupach na moim ciele pozostaja biale blizny i odbarwione plamy ( opalanie nie pomaga ). Czy jest mozliwosc pozbycia sie ich masciami zakupionymi w aptece lub metodami domowymi, czy nalezy zainwestowac juz w zabiegi dermatologiczne u specjalisty? Dziekuje za odpowiedz.

Należy zainwestować w konsultację u psychologa, żeby pozbyć się nawyku wyciskania. Szukanie sposobu naprawienia skóry, która i tak będzie dalej niszczona nie ma sensu.