Nawracające zapalenie pęcherza moczowego i ból podczas oddawania moczu

Ciągle nawracające zapalenia pęcherza moczowego. Nie objawia się tylko pieczeniem podczas oddawania moczu ale bólem nie do zniesienia. Byłam nie raz u lekarza i właściwie ciągle problem powraca.
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Jeśli zakażenia ciągle powracają być może nigdy nie doszło do ich pełnego wyleczenia. Myślę że warto wykonać posiew moczu wraz z antybiogramem i określić jakie konkretnie patogeny atakują Pani drogi moczowe oraz na jakie antybiotyki są wrażliwe. Wskazana jest również ocena ultrasonograficzna struktur anatomicznych układu moczowego. Często zdarza się bowiem że do nawrotu zakażeń predysponują właśnie nieprawidłowości anatomiczne.