Nawracające zapalenie pęcherza moczowego w 10-tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 10 tygodniu ciąży a dowiedzialam sie o ttm tydzień temu i od 5 tygodni mam nawracajace zapalenie pecherza. Bralam urofuraginum wzielam jedno male niecałe opakowanie. A przeczytalam ze nie mozna brac w pierwszym trymestrze ciazy. Czy mojemu dziecku cks moglo sie stac? Wizyte u ginekologa mam dopiero za 4 tygodnie. Prosze o szybka odpowiedz.

Witam,
rzeczywiście nei powinna Pani przyjmować tego leku podczas ciąży - trudno określić czy coś mogło się stać. Proszę już nie przyjmować urofuraginy
Infekcje dróg moczowych w ciąży należy bezwzględnie leczyć, musi się Pani zgłosić na badanie moczu do lekarza POZ.

pozdrawiam