Nawracające zapalenie tęczówki oka

Dzień dobry, od ponad 10 lat choruję na zapalenie tęczówki naprzemiennie prawego i lewego oka,wciąż szukam przyczyny,czy może być to związane z zatokami?Dlatego proszę o interpretację wyników TK:widoczne linijne pogrubienie błony śluzowej zachyłków zębodołowych zatok szczękowych,pogrubienie błony śluzowej komórek sitowia przedniego prawego. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo wykształcone i powietrzne.Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne.Dziękuję bardzo.

Lek. Tomasz Budlewski

Istnieje wiele udowodnionych czynników powodujących zapalenie błony naczyniowej oka. Powiązanie z zatokami może np wynikać z częstych infekcji zatok? Na podstawie wywiadu oraz badania lekarskie będzie można ustalić ewentualne połączenie z innymi chorobami np. z chorobami układowymi. Proponuję zgłosić się do swojego lekarza. Bez badania nic więcej powiedzieć nie mogę.