Nawrót infekcji kłykcin kończystych u partnera a ciąża

Witam. Mam pytanie na temat klykcin konczystych. Mój mąż kiedyś się na to leczył. Teraz prawdopodobnie infekcja odnowila sie. Czy jesli nie mial objawow,to moglam sie zarazic? Bardzo sie niepokoje,bo jestem w 6 miesiacu ciazy,wiec sie nie zabezpieczamy. Boje sie,ze moze to wplynac na dziecko. Jak sprawdzic czy doszlo do zarazenia? Po jakim czasie mogą wystąpić objawy? Na poczatku ciazy robiłam cytologie i wszystko bylo ok. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa oraz wykonać badanie w kierunku HPV.