Nawrót trądziku po kuracji Axotretem

Witam. Miałem kurację axotretem przy współpracy z lekarzem. Trwała ona bardzo długo ze względu na moje problemy trądzikowe. Po zakończeniu kuracji nie miałem ani jednego pryszcza natomiast po 2 miesiącach po kuracji mam ich znów bardzo dużo w szczególności ropne. Używam dużo toników, peelingów, maseczek i nic... Czy tak powinno być ? Podkreślę że to nie jest pare pryszczy lecz znów to samo co przed kuracją.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Trudno coś powiedzieć, bo nie napisał Pan, jak długo trwała kuracja i jakie były dawki. Często zdarza się, że przy zbyt małych dawkach następuje poprawa, ale po zakończeniu leczenia jest nawrót. Szkoda czasu na toniki, peelingi i maseczki, trzeba iść do dermatologa.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty