Co na trądzik? Dieta?

Mam 20 lat, od ponad 5 lat walczę z trądzikiem. Używałam już wszelkich antybiotyków, chodziłam do dermatologa, kremy, maści, toniki, dosłownie wszystko. Nie mam czerwonych pryszczy (z białą końcówką) tylko zaskórniki :( Chciałabym się dowiedzieć, co zrobić, by zwalczyć te czarne krostki? Może jakaś dieta? Przed miesiączka zjadam dużo słodyczy, może to jest powód?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Witam!

Zdania odnośnie wpływu diety na powstawanie zmian trądzikowych są podzielone. Na pewno to, co jemy, ma wpływ na stan i kondycję skóry, ale znaczenie ma raczej dbanie o to, by nasz jadłospis był urozmaicony i nie powodował niedoborów poszczególnych składników pokarmowych.

Należy pamiętać, iż u części kobiet stan skóry ulega pogorszeniu na kilka dni przed wystapieniem miesiączki. Niewykluczone więc, że również u Pani ma to podłoże hormonalne.

Poniżej zamieszczam link do artykułu, traktującego o wpływie diety na stan cery: portal.abczdrowie.pl/menu-na-piekna-cere.

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty