Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeść przy trądziku?

Witam. Mam pytanie, co należy, a czego nie można jeść przy trądziku? I jaką kurację najlepiej stosowć?

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Pytanie jest tak szerokie, że aż nie wiem od czego zacząć... :) Zachęcam do przeczytania artykułów na naszej stronie głównej: http://portal.abczdrowie.pl/menu-na-piekna-cere. Mimo braku potwierdzenia w badaniach naukowych wpływu diety na nasilenie zmian trądzikowych, moi pacjenci niejednokrotnie wskazują na nasilenie dolegliwości i zmian głównie po produktach typu czekolada, mocna kawa, herbata, chipsy, fast-foody oraz dodatki - majonez, ketchup. Proszę również zwrócić uwagę na właściwe dobranie kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Proszę unikać większej ilości jedzenia z tzw.fast food.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy