Nerwica a Xetanor

Witam! lekarz stwierdził że mam nerwice,zaczęłam brać Xetanor ale to była jakaś poraża strasznie sie po nim czułam,więc lekarz zapisał mi Spamilan ale wydaje mi się , że ten lek działa słabo biorę go już prawie3m-ce a ja w ogóle nie czuje poprawy dalej jestem znerwicowana,miewam ataki paniki, kołatanie serca, bóle w okolicy serca, uciski w klatce piersiowej , jest mi zimno,bóle brzuchaCzy te tabletki potrzebują wiecej czasu aby zadziałały na mój organizm czy spróbować czegoś innego Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Zaburzenia lękowe (nerwice) wykazują tendencję do nawracania i na początku farmakoterapii trudno czasami dobrać odpowiedni lek i jego dawkę. Nic zatem dziwnego, że pierwszy lek, jaki Pani brała, (Xetanor) mógł być nietrafiony. Zazwyczaj pierwsze efekty leczenia widać po miesiącu od zażycia leków. Niestety, wiele leków ma skutki uboczne. Spamilan może powodować, np. zawroty głowy, nudności, biegunkę, kołatanie serca, senność, poczucie zmęczenia, bóle głowy, suchość w jamie ustnej, rozdrażnienie. Niewykluczone, że dolegliwości, na jakie się Pani skarży, nie są objawami choroby, ale właśnie skutkami ubocznymi zażywanego leku. Poza tym, proszę pamiętać, że leki mogą jedynie zredukować symptomy nerwicy, ale nie uporają się z przyczynami Pani dolegliwości. Metodą leczenia z wyboru w przypadku zaburzeń nerwicowych powinna być psychoterapia. Farmakoterapia jest zwykle tylko „uzupełnieniem” dla psychoterapii, dlatego z całego serca zachęcam Panią do poszukania dla siebie wsparcia dobrego psychoterapeuty.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty