Nerwica lękowa a ubieganie się o świadczenia rehabilitacyjne

jak ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne i czy w moim przypadku (tj. leczenie się z nerwicy lękowej około 15 lat) jest to możliwe? :)

Zasiłek rehabilitacyjny przyznaje się w przypadku niezdoloności do pracy z powodów zdrowotnych. Nerwica lękowa jest terminem ogólnym, nie konkretną diagnozą, więc najpierw trzeba by było uściślić Pani diagnozę. Prawidłowe leczenie zaburzeń nerwicowych polega najczęściej na łączeniu farmakoterapii z psychoterapią. Same leki nie wystarczą. Zastanawiam się, na czym polegało Pani leczenie, skoro po 15 latach tego leczenia mówi Pani o niezdolności do pracy. Z drugiej strony unikanie pracy i innych działań może pogłębiać stany lękowe. Leczenie lęku polega m.in. na stopniowym oswajaniu się i konfrontacji z sytuacjami powodującymi lęk. Unikając lęku, wzmacniamy go.