Nerwica lękowa i strach

Cierpię na nerwicę lękową, czuję strach przed strachem. lekarz przepisał mi tranxene trochę lepiej się czuję ale po 2 tygodniach znow jest gorzej. Nie cały czas, ale są dni, ze znów się boję. Czy to normalna reakcja, nawet jak się przyjmuje lek? Przyjmuję 1 raz na noc 5mg, czy w dzień jak jest źle można wziąć drugą tabletkę?

Dzień dobry,
Pierwszym pytaniem w związku z opisaną przez Panią sytuacją, które mi się nasuwa, jest to, czy oprócz samych leków otrzymuje Pani pomoc psychologiczną / psychoterapeutyczną?
Taka pomoc bardzo pomaga w rozwiązaniu problemu, gdyż leki działają na sam objaw (lęk - o którym Pani pisze), natomiast nie rozwiązują przyczyny jego powstawania. Stąd może właśnie być tak, że w danym momencie czuje się Pani lepiej, ale za jakiś czas lęk powraca. Praca z psychoterapeutą może pomóc w tym, aby dojść do przyczyn Pani lęków i pomóc w ich rozwiązaniu po to, aby w przyszłości nie musiała Pani przyjmować leków i aby ten lęk nie powracał.
Pozdrawiam,
Małgorzata Kalisz

Witam Panią. Pytanie o działanie leku i ewentualne zwiększenie dawki powinna Pani skierować do lekarza, który zapisał Pani ten lek. Proszę o tym nie decydować na własną rękę (chodzi o Pani zdrowie i o Pani samopoczucie). Jestem zdziwiony, że (w związku z rozpoznaniem nerwicy lękowej) oprócz farmakoterapii nic Pani nie napisała o kontakcie psychologicznym. Zastanawiam się czy otrzymała Pani skierowanie do psychologa od swojego lekarza. To bardzo ważne, żeby psycholog wspólnie z Panią przeanalizował mechanizm wspomnianego przez Panią strachu przed strachem i żebyście wspólnie wypracowali sposoby radzenia sobie dla Pani. Zatem być może ma Pani już dwa pytania do swojego lekarza o przyjmowany lek i kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/