Nerwica lękowo-somatyczna i depresja a niski poziom litu

Witam. Stwierdzono u mnie nerwicę lękową-somatyczną i umiarkowaną depresję. Od 3 m-cy przyjmuję Citabax20. Ataki paniki lękowej już nie występują. Uczęszczam na psychoterapię. Wykonałam badanie poziomu litu i wynik : stężenie litu poniżej progu wymagalności. Co to oznacza? Czy jestem chora jeszcze na jakąś inną chorobę? Co oznacza niski poziom litu i czy dlatego często się smucę ,rzadko mam dobry humor. Aczkolwiek funkcjonuję normalnie, tylko brak mi radości z życia. Czy powinnam przyjmować lit?

Lit jest podstawowym środkiem stosowanym w leczeniu zaburzeń nastroju, ale jego stosowanie może wiązać się – jak w przypadku każdego skutecznego leku – z występowaniem objawów niepożądanych. Dlatego współpraca przy doborze właściwej dla danej fazy choroby dawki, poprawia skuteczność leczenia i zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych.Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i pokazać mu wyniki badań.