Nerwowe biegunki i bóle brzucha

Miałem rezonans magnetyczny kolonoskopie gastroskopie jest ok ale jak jadę tramwajem lub tylko wyjdę z domu to w myślach zaraz narobie no i wysiadam natychmiast z tramwaju i szukam WC bo musze od 2 lat mam takie problemy i bóle brzucha od dziecka nerwowy czasami biegunki ci robić czy to psychika czy jad dostane leki na uspokojenie będzie dobrze? W dzieciństwie moji rodzice się rozwodzili i to przeżywała swędzi mnie odbyt mam straszne parcie na mocz i stolec tarczyca wporzadku.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opisane objawy mogą mieć podłoże psychiczne. Wskazana konsultacja z psychologiem i/lub psychiatrą. Odpowiednia terapia i ew. farmakoterapia mogą Panu pomóc. Diagnostyka w tym kierunku wydaje się słuszna, gdyż jak Pan zaznaczył - przyczyny somatyczne w/w problemów zostały wykluczone poprzez obszerną diagnostykę - kolono-, gastroskopię i RM.