Nerwowość podczas ciąży

Witam jestem w ciazy w 16 tygodniu , ten okres powinien byc najpiekniejszy jednak jestem od samych poczatkow ciazy poddenerwowana, mam duzo nerwow , stresu, braku oparcia, czy moje dziecko przez to urodzi sie nerwowe ?? Czy przez te ciagle dawki zlych emocji moge poronic. Boje sie jak mysle o tym jak moje zycie moze wplynac na moje malenstwo, prosze o rade.

Stres nie jest korzystny dla kobiety ciężarnej i rozwoju jej dziecka. Dobrze byłoby ograniczyć niekorzystne bodżce tak aby uniknąć możliwych komplikacji ( np. rozwoju nadciśnienia) w dalszym przebiegu ciąży.