Nie czuję nitek przy wkładce antykoncepcyjnej

W kwietniu miałam założoną wkładkę antykoncepcyjną T Cu*.  Tydzień temu podczas badania lekarz stwierdził, że wkładka wypada ale została ona wepchnięta. Badanie USG potwierdziło odpowiednie położenie wkładki. Natomiast niepokoi mnie to, że po tym zabiegu zniknęły nitki, które poprzednio mogłam wyczuć wewnątrz pochwy. Lekarz stwierdził także, że przy mojej wadzie - tyłozgięcie macicy mogą być problemy z wkładką, ale zalecił kontrolę za pół roku. Nie wiem czy to nie za długi okres tym bardziej, że po 4 miesiącach od założenia wkładka prawie wysunęła się z macicy.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nitki powinny być wyczuwalne, ponieważ prócz tego, że są niezbędne do usunięcia wkładki z jamy macicy, to pozwalają samodzielnie kontrolować prawidłowość położenia wkładki. Wobec tego, proponuję ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj jest tak, iż pierwsza wizyta kontrolna powinna odbyć się po tygodniu po założeniu wkładki, a następnie po pierwszej miesiączce. Kolejne wizyty są ustalane indywidualne, w zależności od danej sytuacji i doświadczenia lekarza.

Serdecznie pozdrawiam!