Nieco powiększona wątroba i torbiel

witam wyniki męża to wątroba nieco powiększona płat prawy dl 152 o cechach stłuszczenia z torbielami w segmencie 4 torbiel o wym 27/31mm w segmencie7 wątroby torbiel 14/15mm w segmencie 7 22/24 czy te wyniki sa dobre

Nie ma powodu do niepokoju. Powiększenie wątroby jest niewielkie i związane ze stłuszczenia, a torbiele małe, nie wymagające leczenia. Wskazana obserwacja czyli co około 6-12 miesięcy kontrolne USG.