Niedobór progesteronu spowodowany wysoką prolaktyną a nadmierne owłosienie

miałam bardzo podwyższoną prolaktynę leczyłam ją dość długo i ostatnio zrobiłam badania i wyszło że się unormowała wynosi teraz 209,9 ulU/ml. Mam niedobór progesteronu i czy ten niedobór spowodowany wysoką prolaktyną która juz sie unormowała może powodowac nadmierne owłosienie ? Owłosienie utrzymywało mi się przez cały czas brania bromegronu i zażywam dalej lekarka zaleciła mimo unormowania się hormonu. Jak skończe żażywać bromegron owłosienie zniknie? Inne hormony mam w normie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią hirsutyzm najpewniej jest wynikiem zaburzeń hormonalnych, na które Pani cierpi. Proszę jednak pamiętać, że takie objawy nie ustępują od razu wraz z normalizacją poziomu hormonów. Na efekty trzeba czasem poczekać. Póki co proszę zatem stosować się do zaleceń specjalisty endokrynologa i wykazać się cierpliwością.