Niedoczynność tarczycy a wysoki poziom cynku

Witam. Mam niedoczynność tarczycy (TSH już wyrównane, ostatni wynik 1,3. FT3, FT4 i anty TPO zawsze były w normie). W trakcie ostatniego badania krwi robiłam sobie wyniki kilku witamin i mikroelementów w tym cynku. Mój wynik to 420 .. Z czego może wynikać taki nadmiar i jak go obniżyć? Nie przyjmuję żadnych preparatów z cynkiem oraz nie odczuwam żadnych objawów tego nadmiaru (znalazłam inf. o bólach brzucha, biegunkach, wymiotach).

Może to chwilowy nadmiar spowodowany suplementem diety, spożyciem warzyw i owoców opryskiwanych związkami cynku .
Cynk nie kumuluje się w organizmie.

Objawy nadmiaru cynku w organizmie to np.:
- bóle brzucha
- wymioty
- biegunka
- bóle głowy
- niedokrwistość - nadmiar cynku ogranicza wchłanianie miedzi i żelaza

Jeśli nie ma negatywnych objawów, proszę przy najbliższej wizycie skonsultować to z lekarzem. Czasem przyczyną może być choroba przebiegająca z gorączką.