Niedoczynność tarczycy a nieregularny cykl miesiączkowy

Witam, od kilku lat choruje na niedoczynność tarczycy, obecne wyniki mam w normie. Ale ponieważ wystąpiła nieregularna miesiączka to bylam u ginekologa i zlecil mi badanie m.in prolaktyny ktore bylo robione dwa razy i jest o za wysoka (normaod 107 do 557, a moj wynik to 707) , ale glownie chodzi o to, ze od dwoch tygodni codziennie boli mnie głowa, sa to bole rano mocne, później mniej, ale i tak calymi dniami czuje ze mnie boli, czekalam az sam bol przejdzie, ale od wczoraj biorę podwójny apap (tylko na ten lek dobrze reaguje) ale mimo to ten ból jest. Dodam, ze caly czas sie męczę bo ciągle jestem śpiąca i zmęczona, przyjmuje wit D 4000 j.m, ale endokrynolog kazal mi brac nawet co drugi dzień.

Witam, rozregulowany cykl miesiączkowy i nadmiar prolaktyny może mieć związek, np. z niedoborem cynku. Cynk odgrywa również ważną rolę w funkcjonowaniu tarczycy. Jest potrzebny do konwersji fT4 do fT3. Pokarmy bogate w cynk, to m.in. pestki dyni, migdały, indyk, fasola. Warto wykonać szczegółową diagnostykę stanu mineralnego organizmu za pomocą analizy pierwiastkowej włosów. Praca tarczycy i układu rozrodczego ma wiele ze sobą wspólnego.
Witaminy takiej jak wit. B3, B6, C, E mogą także pomóc w regulacji miesiączki i poziomu prolaktyny.
http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-pierwiastkowa-wlosow/