Niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto u matki a badanie dziecka

Witam. Mam pytanie, dotyczące mojej choroby. Od 2003 roku choruje na niedoczynność tarczycy która ujawniła się po pierwszym porodzie. W roku 2013 gdy byłam w drugiej ciąży zrobiłam badania i okazało się że mam hashimoto. I chciałam zapytać jaki wpływ na moje dziecko które obecnie ma 5 miesięcy, może mieć ta choroba, czy jest narażone na niedoczynność tarczycy i ewentualnie hashimoto i kiedy mogę wykonać dziecku badania żeby móc wykluczyć choroby tarczycy ?

Witam. Hashimoto i niedoczynność tarczycychorobami genetycznymi, więc Pani dziecko może być na nie narażone teraz lub w przyszłości. Warto być w kontakcie z pediatrą, żeby dowiedzieć się, czy już można wykonać badania, czy za jakiś czas. Dziecko powinno być pod kontrolą i raz do roku polecam wykonywać badania hormonów tarczycy, które należy potem konsultować z lekarzem. Lepiej samemu nie interpretować norm, ponieważ w przypadku tarczycy normy na papierze odbiegają od tych rzeczywistych, przy których lekarze decydują się na rozpoczęcie leczenia. Jeśli hormony są ustabilizowane, to można normalnie żyć z tą chorobą. Pozdrawiam