Niedoczynność tarczycy oraz obniżany poziom fT3

Mam wykrytą niedoczynność tarczycy. Dostałam lek euthyrox N25 jednak mój wynik T4 był w normie. Miałam podwyższony TSH i cholesterol, a niski testosteron i poziom T3. Chciałam się zapytać czy mam tak zwaną chorobę hashimoto i czy przyjmuje dobre leki, ponieważ euthyrox jest na podwyższenie T4 a nie T3. Z góry dziękuje :)

Witam, to czy ma Pani chorobę hashimoto (sama na nią choruję) można stwierdzić tylko poprzez sprawdzenie przeciwciał anty TPO i any TG oraz USG tarczycy. Euthyrox zawiera syntetyczne T4, które podwyższa jego ilość w ogranizmie, ale to właśnie T4 "zamienianie" jest w organizmie na T3 (konwersja), dlatego podaje się T4 :)
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach,
www.dietaifitness.pl