Problem z codziennymi czynnościami a Hashimoto

Witam ,mam 46 lat i hashimoto stwierdzone ponad 3 lata temu.Na poczatku comiesieczna odpłatna wizyta u endokrynologa i euthyrox .teraz TSH FT3 I FT4 sa w normie i odstawiono mi ten lek.czuje sie tak apatycznie ,ze trudnoscia jest wyszykowac sie do pracy ,Jakakolwiek czynnosc to dla mnie nielada wyzwanie .Czy te meczace objawy ,które utrudniaja mi normalne funkcjonowanie to efekt HASHIMOTO...???Dziękuje i pozdrawiam Ela z łodzi

Dzień dobry,
Bardzo możliwe, że to przez hashimoto. Może ma Pani wysokie przeciwciała (anty tpo i anty TG. Przeciwciała zwiększają się kiedy nasze żywienie nie wygląda najlepiej. Możliwe, że ma Pani jakieś nietolerancje pokarmowe (dużo częstsze przy hashimoto, sama choruję na to i mam pare nietolerancji). Polega to na tym , że organizm niektóre białka w pożywieniu traktuje jako obce i tworzy z nimi kompleksy z przeciwciałami. Może to powodować przepuszczalność jelita i krążenie tych kopleksów po całym organizmie. Tworzy to permanentny stan zapalny, przez co organizm nie "zajmuje się" zrzucaniem zbędnych kilogramów, tylko z walką z zakwaszeniem i stanem zapalnym. Walka dużo organizm kosztuje, przez co może być Pani przemęczona. Robi się takie badania z krwi aby dowiedzieć się na jakie produkty może być nietolerancja, kosztują niestety ok 450-500zl.
Jeśli będzie Pani miała więcej pytań to zapraszam, przyjmuję w Łodzi i Warszawie.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl