Choroba Hashimoto a zmiany skórne

Witam od 4lat choruję na hashimoto.Na chwilę obecną pobolewa mnie żołądek i na skórze wyszły mi dwie krosty w różnych miejscach wygladaja jak grudki w około zaczerwienionym okragłym plackiem które swędza i bola zarazem Pół roku temu mialam gastroskopie ale wyszło ok Co to może być.

Dzień dobry,
Możliwe, że ma Pani jakieś nietolerancje pokarmowe (dużo częstsze przy hashimoto). Polega to na tym , że organizm niektóre białka w pożywieniu traktuje jako obce i tworzy z nimi kompleksy z przeciwciałami. Bardzo stymuluje to układ immunologiczny. Może to powodować przepuszczalność jelita i krążenie tych kopleksów po całym organizmie. Tworzy to permanentny stan zapalny, przez co organizm zajmuje się tylko walką z zakwaszeniem i stanem zapalnym to może pobudzać stan zapalny tarczycy. Warto zrobić testy na nietolerancje pokarmowe (zaczynają się od ok 450zl) oraz wprowadzić dobrze zbilansowaną dietę eliminującą produkty neitolerowane, zmniejszającą produkcję kortyzolu,.
Pozdrawiam,
www.dietaifitness.pl