Utrata wagi przy diecie ajurwedyjskiej

moja córka bardzo chudnie,nie spożywa glutenu,stosuje sie do diety ajurwedy,nie wiem co mam robić

Dzień dobry,
BEz dokładnej analizy żywieniowej (spisane przez córkę pisiłki jakie zjada) trudno powiedzieć co jest przyczyną. Nie wiem czy córka skupia się bardziej na produktach białkowych czy na węglowodanowych. Trudno z góry określić co powoduje, że tak mocno chudnie.
Pani córka może mieć np. nietolerancje pokarmowe. Polega to na tym , że organizm niektóre białka w pożywieniu traktuje jako obce i tworzy z nimi kompleksy z przeciwciałami. Może to powodować przepuszczalność jelita (jego ścianki stają się jak "sito") i krążenie tych kopleksów po całym organizmie. Tworzy to permanentny stan zapalny, przez co organizm może być osłabiony, walczy z zakwaszeniem i stanem zapalnym. Można zrobić testy na nietolerancje pokarmowe z krwi aby dowiedzieć się na jakie produkty może być nietolerancja i powodować permanentny stan zapalny. Koszt w zależności od ilości sprawdzanych produktów to ok 450-1500zl. Jeśli chciałaby się Pani dowiedzieć więcej, zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam, Ewa Trusewicz, dietetyk
www.dietaifitness.pl