Wynik przeciwciał tarczycowych i wypadanie włosów

Dzien dobryMa ogromny problem z wypadajacymi wlosami. Mailam robione hormony tarczycy i płciowe, ktore byly w normi. Dlatego tez zrobilam przeciwciala tarczycowe. Wynik TPO-600 TG-212 .Prawdopodobnie jest to hashimoto. Potrzebuje informacji gdzie w Warszawie znajde lekarza ktory zna ta chorobe i potrafi ja leczyc prawidlowo. Bardzo prosze o informacje.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Powinna się Pani udać do endokrynologa. Najważniejsze aby dostała Pani hormony (np. euthyrox, lub letrox), wówczas tarczyca zacznie lepiej funkcjonować. Czasem to wystarcza i nie ma żadnych innych objawów. Różnica w lekarzu dobrym, a średnim jest taka, że może on szybciej ustalić właściwą dawkę hormonów oraz ewentualnie zmienić lek na np novothyrol. Ale na początku leczenia raczej każdy lekarz przepisze Pani euthyrox albo letrox jeśli ma Pani nietolerancję laktozy.
Jeśli wypadanie włosów będzie nadal to być może, że ma Pani jakieś nietolerancje pokarmowe (dużo częstsze przy hashimoto, sama choruję na to i mam pare nietolerancji). Polega to na tym , że organizm niektóre białka w pożywieniu traktuje jako obce i tworzy z nimi kompleksy z przeciwciałami. Może to powodować przepuszczalność jelita i krążenie tych kopleksów po całym organizmie. Tworzy to permanentny stan zapalny, przez co organizm zajmuje się tylko walką z zakwaszeniem i stanem zapalnym. Walka dużo organizm kosztuje, przez co może być Pani przemęczona, mogą wypadać włosy. Robi się takie badania z krwi aby dowiedzieć się na jakie produkty może być nietolerancja, kosztują niestety ok 450-500zl.

Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy