Podwyższone wyniki badań hormonów tarczycy

Witam ,mam pytanie odebralam wyniki badan tarczycy wiem ze choruje na Hashimoto. Bardzo zle sie czuje mam hustawki nastroju,tyje ,uczucie kuli w gardle ,brak zlapania powietrza,czy moze byc to przyczyna Hashimoto? ft3 4,8 TG-AK8(TAK) 6822 U/ml-norma 100 f4 21,4 TPO-AK(MAK) 4147 U/ml-norma 100 tsh basal 0,81 TSH-RezeptorAk 3 U/l dodad ze wyniki byly robione w Niemczech,ale nikt nie potrafi mi tego wyjasnic...prosze o pomoc co znacza te wyniki,te 6822 ft3 jest tak strasznie podwyzszone.

Dzień dobry, ft3 nie ma Pani podwyższonedo 6822 jest to bardzo mocno podwyższone anty TG (przeciwciała) norma w Polsce to 115 oraz podwyższone Anty TPO (norma do 35 w Polsce). Ma Pani bardzo silny stan zapalny atakujący tarczycę. Możliwe, że poprzez różne inne czynniki pobudzające Pani układ immunologiczny. Radziłabym się wybrać do endokrynologa oraz dietetyka w celu wykonania badań nietolerancji pokarmowych.
Możliwe, że ma Pani jakieś nietolerancje pokarmowe (dużo częstsze przy hashimoto). Polega to na tym , że organizm niektóre białka w pożywieniu traktuje jako obce i tworzy z nimi kompleksy z przeciwciałami. Bardzo stymuluje to układ immunologiczny. Może to powodować przepuszczalność jelita i krążenie tych kopleksów po całym organizmie. Tworzy to permanentny stan zapalny, przez co organizm zajmuje się tylko walką z zakwaszeniem i stanem zapalnym to może pobudzać stan zapalny tarczycy. Warto zrobić testy na nietolerancje pokarmowe (zaczynają się od ok 450zl) oraz wprowadzić dobrze zbilansowaną dietę eliminującą produkty neitolerowane, zmniejszającą produkcję kortyzolu,.
Pozdrawiam,
www.dietaifitness.pl