Niedoczynność tarczycy w ciąży a badania dla rocznego synka

Witam w 10 tygodniu ciąży okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. Przez resztę ciąży byłam pod opieką endokrynologa i przyjmowałam leki. Badanie przesiewowe u synka nie wykazało niedoczynności tarczycy. W 6 tygodniu mały miał badane tsh (2,65) i ft4(1,19) i wszystko było w porządku ( według endokrynologa). Niedługo synek kończy roczek i ciągle się o Niego martwię. Jakie badanie powinnam teraz wykonać i co jaki czas. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli choroba pojawiła się dopiero w trakcie ciąży i przez jej okres była prawidłowo kontrolowana to nie ma potrzeby wykonywania badań kontrolnych u dziecka, zwłaszcza wobec prawidłowych wyników badań po porodzie i w 6. tyg.