Niedomykalność zastawki mitralnej a piłka nożna

Witam. Mam 15 lat i od 3 lat gram w piłkę nożną w klubie. Jakiś rok temu na badaniach sportowych, w EKG lekarz wykrył u mnie niedomykalność zastawki mitralnej (nic dokładnie o tym nie wiem, tylko tyle, że to mam). Kardiolog zalecił mi echo serca. Tu są jego parametry: IVSd 0.61 cm LVIDd 4.91 cm LVPWd 0.92 cm IVSs 1.12 cm LVIDs 2.96 cm LVPWs 1.33 cm EDV (Teich) 113.09 ml ESV (Teich) 33.97 ml EF (Teich) 69.96% %FS 39.58% SV (Teich) 79.12 ml Ao Diam 3.17 cm LA Diam 3.07 cm LA/Ao 0.97 RVIDd 1.94 cm. Osobiście bardzo dobrze się czuję, czasem tylko mnie serce zakłuje. Kardiolog zabronił mi grania w piłkę, ale wiem, że niektórzy z gorszymi wadami grają. Dlatego proszę o zdiagnozowanie tego, co napisałem. Pozdrawiam.

15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety nasz serwis nie ma możliwości interpretacji wyników badań. Mogę jedynie podtrzymać zdanie kardiologa. Musisz zdawać sobie sprawę, że kardiolog zna Ciebie, ma możliwość przełożyć wyniki badań na Twój stan kliniczny. Jeżeli jego zdaniem masz przeciwwskazania do intensywnego uprawiania sportu radziłabym zastosować się do jego zaleceń.
Fakt, że koledzy grają  pomimo chorób serca nie powinno uzależniać Twojej decyzji. Przy znacznych wadach serca może dojść do wystąpienia wielu powikłań, a w niedalekiej przyszłości pogorszenia wyników.
Pozdrawiam.