Niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej oraz pomiar wymiarów komór serca

Dobry Mam 31 lat, zawsze byłem osoba z nadwaga a nawet otyłą.Miałem robione ostatnio echo serca, mam lewą komorę 6,2 cm niedomykalność zastawki trójdzielnej I/II stopień i mitralnej I stopnia, próbę wysiłkowa miałem ujemna (11,9MET).Lekarz wykonujący badanie stwierdził że trzeba to tylko kontrolować co rok. Stąd pytanie ile cm powinna mieć moja komora i czy te wyniki komory i zastawek są bardzo niepokojące? Czy powinienem wykonać jakąś dodatkowa diagnostykę lub jakoś się tym zająć?

Witaj, proponuję zaufać lekarzowi, który badanie przeprowadzał. Nie sądzę by ktokolwiek podjął się interpretacji wyników "w ciemno". Natomiast jeśli masz wątpliwości zawsze warto udać się na konsultację do innego lekarza. Przykro mi, że nie mogłam bardziej pomóc. Życzę zdrowia!