Niedomykalność zastawki trójdzielnej spowodowana nadciśnieniem płucnym u dziecka

Witam, mojego dziecka stwierdzono wade serca niedomykalności zastawki trójdzielnej III/IV stopnia. Na kolejnym badniu stwierdzono ze jest to spowodowane nadcisnieniem płucnym lecz nie wiadomo skad ono sie wzielo. Oto wynik badania: Relacje komór i przedsionków, odejście dużych naczyń,spływy żylne - prawidłowe. LV:2,3/13cm,SF=42%, RV: 1,29cm, IVS:0,5 cm, LVPW;cm, Ao0,8cm,zastwka 3-płatkowa prawidłowa,łuk lewostronny,prawidłowy, MFV w AoA i AoD=m/s.,MFV W Aobd typu tętniczego.PA:1,2 cm prwidłowa

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji proszę w pełni stosować się do zaleceń kardiologa dziecięcego. W przypadku wystąpienia niepojących dolegliwości konieczna będzie wizyta kontrolna.