Mała niedomykalność zastawki trójdzielnej i niedowaga u 22-latki

Witam, czy mała niedomykalność zastawki trójdzielnej powinna mnie niepokoić? Lekarz zaznaczył, że to nie jest żadna patologia, ale moja uroda. Czy jednak to może mnie w czymś ograniczać i czy związek z tym ma fakt, że bardzo mało ważę (BMI ok. 16). Podobno wady zastawek to przypadłość ludzi wątłych. Więc czy moja waga ma na to jakiś wpływ?

śladowe niedomykalności zastawek, szczególnie trójdzielnej nazywamy inaczej fizjologicznymi - czyli stanem normy. Wątła budowa ciała może się wiązać z wiotkimi płatkami zastawek co powoduje ich niewielką niedomykalność.