Niedomykalność fizjologiczna zastawki trójdzielnej

Dzień dobry.U mojego 4 letniego syna wykryto niedomykalność fizjologiczną zastawki trójdzielnej.Choruję także na astmę i często do 3 roku życia chorował na zapalenie oskrzeli i płuc przyjmował dużo antybiotyków,nadmieniam także ze pije bardzo dużo płynów ok.4 litrów dziennie.Czy coś z wymienionych objawów ma wpływ na chorobę mojego syna i co może go czekać w przyszłości?

Aleksander Ropielewski

Niedomykalność fizjologiczna nie jest chorobą ponieważ jest fizjologicznym zjawiskiem. Budzić niepokój może polidypsja, która może świadczyć o stanie chorobowym i na pewno wymaga potwierdzenia i diagnostyki. Do czasu ustalenia przyczyny polidypsji i jej znaczenia nie jestem w stanie wypowiedzieć się odnośnie rokowania. W przypadku niedomykalności fizjologicznej zastawki trójdzielnej rokowanie jest dobre.