Śladowe fale zwrotne w zastawkach mitralnej i trójdzielnej

Witam.Mialam wykonywane badanie echo serca.Pani doktor powiedziała ze wszystko jest dobrze i nie ma powodu do zmartwień.Jednak zauważyła ze zastawki mitralna i trójdzielna maja śladowe fale zwrotne.Co to oznacza?Czy jest konieczne jakieś leczenie i kontrola u lekarza?czy należy się w jakiś sposób oszczędzać?a co ze sportem?Tak na przyszłość jakie są objawy niedomykalności zastawek?Dziekuje za odpowiedzi.

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju. Śladowa niedomykalność zastawek jest zjawiskiem fizjologicznym.