Niedrożność jajowodu a ciąża pozamaciczna

Witam, Rok temu przeszłam ciążę pozamaciczną. Niestety zdiagnozowano ją zbyt poźno i w rezultacie nastąpiło poronienie i rozerwanie jajowodu. Usunięto w całości lewy jajowód. Czy starając sie teraz o dziecko jest sens i możliwośc zrobić badanie na drożność drugiego jajowodu by sytuacja nie miała miejsca ponownie? Czy zaleca sie takie badania. I nurtuje mnie jak plemnik mogł dotrzec do komorki skoro jajowod był niedrożny?

Lek. Tomasz Budlewski

Widocznie nie drożny jajowej wynikaj z ciąży i mało prawdopodobne jest to żeby wcześniej był nie drożny. Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.