Niedrożność tętnicy udowej i duszności w klatce piersiowej

witam mam niedrożność tętnicy udowa o długości ok 16 cm do tego teraz doszło duszenie w klatce piersiowej zawroty głowy i czasami czuje takie jak by pulsowanie aż do gardła szybkie męczenie się co mam robić jak przebiega takie leczenie

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam uczucie ucisku w klatce piersiowej wymaga pilnej diagnostyki lekarskiej. Wykluczyć należy zatorowość płucną i zawał serca.
Natomiast niedrożność tętnicy udowej wymaga leczenia chirurgicznego (przez chirurga naczyniowego). W zależności od przyczyny choroby podejmowane są zarówno próby udrożnienia naczynia, jak i wykonania zespolenia omijającego niedrożność (by-pass).