Niejednorodne zagęszczenie w płucu prawym

Oto wyniki mojej mamy po 2 tygodniowej antbiotykowej terapii. Obraz rtg niejednorodnego zageszczeniaw plucu prawym nie ulegl istotnej zmianie w porownaniu doiu do poprz.badania co to moze oznaczac zaczynam sie martwic prosze o pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego badania zmiany nie nasiliły się. W przypadku bakteryjnego zapalenia płuc zmiany w RTG (pomimo skutecznego leczenie) utrzymują się do 18 tygodni - u 50% osób zmiany nie są widoczne dopiero po 9 tygodniach. W przypadku zapalenia płuc leczy się przede wszystkim pacjenta (obserwując objawy kliniczne), a nie zdjęcie RTG, które pomaga w rozpoznaniu choroby.