Niepełnosprawność ruchowa a ciąża

Ciąża a niepełnosprawność ? partnerki , Dziewczyna jest niepełnosprawna nie rusza nogami i jest na wózku , zdecydowaliśmy się na dziecko w takim celu udaliśmy się do lekarza i jest w pełni zdrowa i płodna może mieć dzieci , lecz obawiamy się przebiegu ciąży czy to nie zagrozi dziecku zdrowia albo dziewczyny ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podał Pan żadnych informacji z jakiego powodu Pana partnerka jest niepełnosprawna. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą ginekologiem, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pana partnerki, oceni szanse na prawidłowy przebieg ciąży.