Niepełny cykl szczepienia przeciw WZW typu B a operacja na usunięcia niedrożnych żył

Dzień dobry! W poniedziałek 8.10.2012 r mam operację na usunięcie niedrożnych żył prawej nogi. Nagle sobie uświadomiłam, że w sierpniu w 2009 r . wzięłam tylko 2 dawki szczepionki przeciw żółtaczce typu B. Pierwszą i po miesiącu drugą. Nie wzięłam tej III. Jak mam teraz postąpić, czy przystąpić do operacji. Już nie mam czasu na wykonanie badań i szczepień przed tą operacją.

Przeszła Pani niepełny cykl szczepienia przeciw WZW typu B. Najprawdopodobniej Pani odporność na ten wirus jest niewystarczająca lub żadna. Ma Pani zbyt mało czasu, aby doszczepić się lub wykonywać badania na poziom przeciwciał anty-HBs (myślę, że i tak miano będzie bardzo niskie). Trzeba poddać się zabiegowi w poniedziałek. Każdy ośrodek zdrowia powinien zapewnić pełne zabezpieczenie przed wszelakim zakażeniem dlatego nie ma Pani powodu do niepokoju i obowiązku szczepienia się.