Zapytaj lekarza

7 3 6 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepełny skręt szypuły prawego jądra i związany z nim stan zapalny

Witam.Ostatnio urolog stwierdził u mnie niepełny skręt szypuły prawego jądra i związany z nim stan zapalny. Przepisał mi antybiotyk Levoxa i czopki Diclac 100 na okres 10 dni. Antybiotyk zażywam 4 dzień, jednak przestałem stosować czopki po 2 dawkach, ze względu na ból i dyskomfort. Obecnie choruje na przeziębienie. Czy powinienem kontynuować stosowanie czopków? Czy są one ważne w procesie leczenia? Pragnąłbym się także dowiedzieć, ile trwa okres regeneracji? Po jakim czasie bóle jądra ustępują?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Powyższe czopki działają przeciwzapalnie więc sądzę, że konieczne są w terapii Pana schorzenia. Polecam kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego oraz udanie się do niego po wybraniu całej kuracji. Ponowne badanie przez tego samego lekarza pozwoli określić postęp leczenia lub określi odpowiednią modyfikację dotychczasowego. Sądzę, że w czasie kuracji ból powinien stopniowo się zmniejszać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy