Niepełny wzwód u 34-latka

Witam mam 34 lata i mam problem ze wzwodem(niepełny wzwód), po prostu gdy chce się kochać mój członek nie może wejść ponieważ się wygina- zgłosiłem sie do urologa który stwierdził że prawdopodobną przyczyną jest brak dopływu krwi do prącia i zlecił mi szereg badań typu lh, fsh i inne, które w najblizszym czasie muszę wykonać, w międzyczasie przepisał mi spedre. Moje pytanie jest następujące czy jest możliwość wyleczenia tego typu problemu i czy są np zioła czy inne preparaty które mogą pomoc

Dzień dobry!

Wybór właściwego leczenia zależy m.in. właśnie od wyników badań diagnostycznych i rozpoznaniu przyczyn/ mechanizmu zaburzeń erekcji - np. hormonalne, naczyniowe, urologiczne, psychogenne itp. Warto skonsultować się z lekarzem seksuologiem. Zazwyczaj zaburzenia erekcji leczy się farmakologicznie i/ lub psychoterapeutycznie. Stosowanie ziół czy suplementów diety dostępnych bez recepty jest bezzasadne. Zawsze warto jednak wprowadzić takie zmiany w stylu życia, które zmniejszają ryzyko zaburzeń erekcji - np. poprawić dietę, ograniczyć stres, zrzucić nadwagę, zrezygnować z palenia papierosów i alkoholu, wprowadzić regularną aktywność fizyczną itp.

Pozdrawiam!

Mgr Justyna PiÄtkowska

Oprócz badań laboratoryjnych sugerowałbym wykonanie USG VEDI (Doppler).