Niepewny wynik testu ciążowego

Witam. Zrobiłam wczoraj pink test i wyszła jedna kreska na drugi dzien pojawila sie druga ale nie w okienku t tylko obok tej pierwszej w okienku kontrolnym C. Mogę być w ciązy skoro brak jakichkolwiek objawów a od zblizenia (bez wytrysku) minelo ponad 2 miesiace? Czy jest to jedynie przebarwienie na teście. Dodam że paseczek sie nie przesuną.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Test należy odczytywać w ciągu kilku minut od jego wykonania. Pojawienie się jakichkolwiek zmian po kilku godzinach czy dniach nie ma żadnego znaczenia. Jeśli od zbliżenia minęło 2 miesiące, ciążę może Pani wykluczyć. Nie ma powodów do niepokoju.