Niepokój, bóle kręgosłupa, nadmierna potliwość dłoni

niepokuj strach że coś się stanie spocone dłonie ból jak by od kręgosupa ciągnący się pod lewą łopatke aczasem obok obojczyka te wszystkie obiaww raz się pojawią adrugiego dnia wszystko jest dobrze takie obiawy miałam takie dolegiwosci w listopadzie poszłam do kardiologa i wszystko było dobrze z mojm sercem i dolegliwosci też ustąpiły az do teraz czy to może nerwy

Podobne objawy mogą świadczyć o zaburzeniach z kręgu nerwicy (szczególnie jeśli lekarz wykluczył inne pochodzenia dolegliwości), dlatego zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże sobie z nimi poradzić.

Szanowna Pani,

jeżeli lekarz ogólny i specjalista kardiolog oraz neurolog wykluczyli pojawienie się tych objawów jako reakcję na chorobę fizyczną, wówczas warto zasięgnąć porady w poradni zdrowia psychicznego lub prywatnie u psychologa celem sprawdzenia, czy nie jest to reakcja psychosomatyczna (czyli: czy w wyniku przeciążenia, stresów, lęków itp. nie występują u Pani objawy fizyczne takie, jakie Pani wymieniła).

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak