Na co może wskazywać ta potliwość dłoni?

Witam. Mam 34 lata. Z jakieś półtorej miesiąca temu. Poczułem jakby schodziło ł ze mnie powietrze. Było mi strasznie zimno przez dobre 3h i jakby cos mnie zatykało. od tego momentu strasznie pocą mi się dłonie, uderzenia gorąca od stóp po uszy, dretwienie. Ciśnienie mam w porządku. Dodam, że mój tryb życia niestety przez ostatnie dwa lata to dużo nerwów, stres , duże ilości alkoholu. Zaczynam się niepokoić, poza tym jest to bardzo nie przyjemne. Dodam również , iż już po łyku piwa zaczynam odczuwać ciepło stop. Na co wskazują takie objawy? Nerwica, zakrzepica ? Zatrucie ? Proszę o opinie. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Opisywane objawy w pierwszej kolejności nasuwają podejrzenie zaburzeń psychosomatycznych - polegają one na występowaniu różnorodnych objawów, których podłoże leży w psychice. Żeby móc postawić taką diagnozę trzeba jednak wykluczyć podłoże tzw. "somatyczne" (czyli choroby pochodzącej z ciała. Do tego konieczna będzie konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu. Warto jednak jednoczasowo szukać pomocy psychologa, który może pomóc Panu wzmocnić odporność na stres oraz walczyć z nałogiem. Optymalna byłaby poradnia leczenia uzależnień. Objawy natomiast nie są typowe dla zakrzepicy lub zatrucia.