Niepokoją mnie wyniki wzoru odsetkowego krwinek białych u syna

Syn ma 17 lat, wyniki badań - wzór odsetkowy krwinek białych leuk - 5,5G|l, gran. obojętne o jądrze pałeczkowatym - 1%, gran. obojętne o jądrze podzielonym - 50%, granulocyty kwasochłonne - 8%, zasadochłonne - 1%, limfocyty - 40%. Układ czerwonokrwinkowy bez zmian. Syn dużo ćwiczy, jest w liceum sportowym i uczęszcza na treningi. W tej chwili ma złamaną rękę, jest w gipsie. Proszę mi napisać, czy wszystko okej. Nigdy na nic nie chorował, jest w dobrej kondycji. Pozdrawiam. Mama.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jedynym odchyleniem jest podwyższony odsetek granulocytów kwasochłonnych. Proponuję wykonanie morfologii krwi z rozmazem, w którym stężenia frakcji krwinek czerwonych wyrażone zostaną w liczbach bezwzględnych. Taki wynik będzie najbardziej wiarygodny, gdyż podwyższony odsetek nie musi oznaczać podwyższonego stężenia danych komórek.

Pozdrawiam