Zawyżona ilość limfocytów we krwi

Czy mógłbym prosić o analizę wyników? HCT 45.5, RBC 5.22, HGB 15.6, WBC 5.2, MCV 87.2, MCHC 34.3, MCH 29.9, RWD-SD 38.7, PLT 248, MPV 11.3, PWD 12.8, P-LCR 36.0, LYM 2.6 - 50.9% MXD 0.2 - 2.7%, NEUT 2.4 - 46.4. Zaniepokoił mnie szczególnie rozmaz krwi i zawyżona ilość limfocytów. Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jedyne niewielkie odchylenia dotyczą rzeczywiście frakcji krwinek białych. Nieco podwyższony jest odsetek limfocytów oraz niewiele obniżony odsetek neutrofilów. Najważniejsze jednak, ze ich stężenia wyrażone w liczbach bezwzględnych są prawidłowe.
Przesunięcia w zakresie wzorów odsetkowych wynikać mogą z infekcji bądź innych stanów zapalnych.

Przy okazji oznaczania kolejnej morfologii, warto wykonać rozmaz mikroskopowy (ręczny) - zdecydowanie dokładniejszy i bardziej wiarygodny niż automatyczny.

Pozdrawiam