Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zawyżona ilość limfocytów we krwi

Czy mógłbym prosić o analizę wyników? HCT 45.5, RBC 5.22, HGB 15.6, WBC 5.2, MCV 87.2, MCHC 34.3, MCH 29.9, RWD-SD 38.7, PLT 248, MPV 11.3, PWD 12.8, P-LCR 36.0, LYM 2.6 - 50.9% MXD 0.2 - 2.7%, NEUT 2.4 - 46.4. Zaniepokoił mnie szczególnie rozmaz krwi i zawyżona ilość limfocytów. Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jedyne niewielkie odchylenia dotyczą rzeczywiście frakcji krwinek białych. Nieco podwyższony jest odsetek limfocytów oraz niewiele obniżony odsetek neutrofilów. Najważniejsze jednak, ze ich stężenia wyrażone w liczbach bezwzględnych są prawidłowe.
Przesunięcia w zakresie wzorów odsetkowych wynikać mogą z infekcji bądź innych stanów zapalnych.

Przy okazji oznaczania kolejnej morfologii, warto wykonać rozmaz mikroskopowy (ręczny) - zdecydowanie dokładniejszy i bardziej wiarygodny niż automatyczny.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy