Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam się niepokoić podniesionym poziomem limfocytów?

Ostatnio robiłam sobie badania i wszystko w nich jest w normie oprócz LYMPH%, tzn. nie wiem właśnie dokładnie, czy powinnam się już tym niepokoić, ale komputer wyraźnie pogrubił ten wynik, że jest poza normą. A mianowicie mój wynik to 47, a granica to 20-40. Dodam, że mam 23 lata i jestem kobietą. Czym może być spowodowane takie podniesienie, skoro nie jestem na nic, o czym mi wiadomo, chora?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Myślę, że nieznacznie podwyższony odsetek limfocytów w rozmazie automatycznym (przy prawidłowych pozostałych parametrach morfologii krwi) nie jest powodem do niepokoju i nie musi od razu wskazywać na poważną chorobę. Rozmaz automatyczny nie zawsze jest wiarygodny, bo komórki zlicza komputer i może nie zawsze kwalifikować je do właściwej grupy, dlatego też dokładniejszy jest rozmaz ręczny. Poza tym wzrost liczby limfocytów często wynika z przebytej niedawno infekcji, zwłaszcza wirusowej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy